Mundial w piłce nożnej - kluczowe widowisko

Mundial w piłce nożnej - kluczowe widowisko

Dużymi krokami zbliżają się rozgrywki piłkarskie w Katarze, a przeważająca część płci męskiej z ekscytacją odlicza nadchodzące doby. W sieci globalnej powstaje wiele głosów na temat tego, która gromada zawodników wygra zawody, a która ma na to minimalne perspektywy. Nie zabraknie również krytyki w kwestii różnych reprezentantów piłki nożnej. Czy rzadkie wydarzenie zapewni kibicom wyraziste uniesienie?

Nadzwyczajność igrzysk piłkarskich

Teraźniejsze mistrzostwa świata będą szczególnie wyjątkowe, wbrew ogromnej ilości mistrzostw świata, które do tej pory miały miejsce. Pierwszy raz w całym cyklu organizowanych mistrzostw, pojedynki między drużynami wydarzać się będą na przestrzeni Bliskiego Wschodu, jak też po raz pierwszy w kraju wierzenia islamskiego. Pora roku kalendarzowego również jest nietypowa, z uwagi na fakt iż wydarzenie odbędzie się podczas jesieni. Jest to też ostatni mundial, gdzie aktywny udział będą brać wyłącznie 32 reprezentacje, ponieważ na następnym takim turnieju, liczba reprezentacji zmaksymalizowana zostanie do 48 zakwalifikowanych zespołów.

Nieprzychylne opinie w społeczeństwie piłkarskim

Nadchodzące mistrzostwa świata są bardziej kontrowersyjne od swoich poprzednich wersji. Rodzą się przekonania, iż wybór obszaru, w którym mistrzostwa mają się odbyć, miał tło korupcyjne. Nie powinno nikogo dziwić zatem, że w środowiskach piłkarskich da się zauważyć spore poirytowanie. Wokół mistrzostw cały czas włóczyło się widmo skandali, lecz czara goryczy przelała się, gdy na światło dzienne wyszło, iż podczas budowy stadionów i reszty zaplecza, umarła spora liczba ludzi, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednak nie ostudziło największej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego ważnego turnieju dla gospodarza, którym jest Katar.

Jaki zespół wzniesie w górę złoty puchar?

Mimo większej antypatii aniżeli zachwytu w stosunku do gospodarza mistrzostw, i tak miliony kibiców piłki nożnej biorą aktywny udział w procesie, typując różne drużyny do wygrania turnieju. Najczęściej wybieranymi ulubieńcami publiczności do wygrania turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również przedstawicieli drużyny z Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na pogromce wszystkich drużyn musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy